30 Haziran 2022 Perşembe
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
KIRIKKALE BELEDİYESİNDEN GÖRKEMLİ TANITIM
   Bu haber 1428 kez okunmuştur.
13 Mayıs 2022 Cuma 15:09:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Belediyesi filosuna kattığı 45 aracın tanıtımını Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında yaptı. Toplamda 81 milyon 958 bin TL yatırım yapılan yeni araçlar için düzenlenen tanıtım programında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, göreve geldikleri 2014 yılından bu yana 165 yeni araç ile Kırıkkale Belediyesi filosunu güçlendirdiklerini söyledi

EYLÜL’DE SÖZ VERİLDE MAYIS’TA YERİNE GETİRDİ

Kırıkkale Belediyesinin araç filosuna eklenen 17 adet halk otobüsü, 1 adet 52 kişilik tur otobüsü, 1 adet 30 yolcu kapasiteli minibüs, 5 cenaze aracı, 9 kazıyıcı yükleyici, 1 greyder, 1 kepçe, 1 mikro kazıyıcı, 1 silindir, 6 kamyon, 1 aransöz ve 1 adet asfalt kazıyıcı iş makinesi olmak üzere toplam 45 aracın tanıtımı Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında yapıldı. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, 2021 yılı sonunda açıkladığı 20 dev proje içerisinde yer alan araçlar bir yıl olmadan Kırıkkale Belediyesinin filosuna katılmış oldu.

RABBİM BU İŞLERİ SONUNA KADAR GÖTÜRMEYİ NESAİP EDER

Filoya katılan araçların tanıtım töreninde konuşan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “ Bu alınan araçlar ile birlikte Belediyemizde kiralık araç dönemi sona erdi. Rabbim bizlere bu araçlarla güzel hizmetler etmeyi nasip etsin, kaza bela vermesin, bunu ortak bir işbirlikle yaptık. ASELSAN’ın bu işte katkısı çok büyüktür. Bize bu imkanı sağlayan liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Milletvekilimize, valimize, meclis üyelerimize emeği geçenlere huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Araçlarla aziz Kırıkkaleliliremizin hizmetini yaparız, çocuklarımızın, evlatlarımızın yaşayacağı güzel bir şehir olur. Sevincimize ortak olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum, rabbim bu işleri sonuna kadar götürmeyi nesaip eder” dedi.

 

SAYGILI DÖNEMİNDE 165 ARAÇ ALINDI

Yeni alınan ve Kırıkkale Belediyesinin öz malı olan 45 adet aracın 81 Milyon 958 bin lira değerinde olduğunu belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı 2014 yılından bu tarafa 120 araç alımı gerçekleştirerek Kırıkkale’nin hizmetine sunduklarını ifade etti. Son alınan 44 araç ile Kırıkkale Belediyesi  bünyesine2014 yılından sonra katılan araç sayısının 165’e ulaştığını, uzun süre bu hususta bir eksiklik hissedilmeyeceğini söyleyen Başkan Saygılı “Şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Kazasız belasız hizmet vermeyi Rabbim nasip eylesin. Kaliteli hizmet araçlarıyla, şehrimize hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

EN BÜYÜK İLGİ BELEDİYE OTOBÜSLERİNE

Kırıkkalelilerin en büyük talepleri arasında olan Belediye Halk Otobüsleri de tanıtım töreninde görücüye çıktı. Otobüs terminalinde yapılacak olan düzenleme sonrası mahallere yol alacak olan Belediye Otobüsleri ayakta 36, oturarak 22 toplamda 58 kişilik kapasiteye sahip. Çevre dostu olan araçlar aynı zamanda özürlüler içinde oluşturulmuş özel trampası ile araca biniş ve inişleri kolaylık sağlıyor. Elektronik bilgilendirme sistemi bulunan araçlarda ayrıca telefon şarz üniteleri de bulunmakta. Kırıkkale Belediyesince satışa sunulacak olan Tam Kart, Genç Kart, İndirimli kartlar ile halk otobüslerine biniş sağlanabilecek.

 

 

KIRIKKALE DOĞRU KİŞİNİN ELİNDE OLDUĞUNUN GÖSTERGESİ

Araç tanıtımına, Milletvekili Ramazan Can, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan ve çok sayıda vatandaş katıldı. İl Başkanı Kaplan “Gönül Belediyeciliğinin en güzel örneğini gösteren Başkanız Mehmet Saygılı’ya teşekkür ediyorum” dedi. Millet Vekili Ramazan Can’da Kırıkkale’ye kazandırılan araçlar için büyük emek harcıyan Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür etti. Yeni alınan araçlardan özellikle de halk otobüslerinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlarda “Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı, Kırıkkalelilerin hakkını her yerde koruyor ve hizmet etmek için canla başla çalıştığına şaidiz. Başkanımızın bizlere sunmuş olduğu bu yeni araçlar için kendisinden Allah Razı olsun. Böyle bir zor dönemde Kırıkkale Belediyesinin araçlarına yenilerini katmış olması Kırıkkale’nin doğru ellerde yönetildiği zaman neler yapılabileceğinin de göstergesi” yorumunda bulundular.

 

Hizmete Alınan 81 Milyon 958 Bin TL’değerindeki 45 Adet Araç

 

ARAÇ CİNSİ

ADET

 

HALK OTOBÜSÜ (36 AYAKTA 22 OTURAK 1 ENGELLİ 1 TOPLAM 58 YOLCU KAPASİTESİ 8 METRE UZUNLUĞUNDA)

17

 

TURİZİM OTOBÜSÜ 50 +1+1 YOLCU KAPASİTELİ

1

 

SULTAN MİNİBÜS 29+1 YOLCU KAPASİTELİ

1

 

ASFALT KAZIYICI

1

 

KAZIYICI YÜKLEYİCİ

9

 

GREYDER

1

 

950 LASTİKLİ YÜKLEYİCİ

1

 

MİKRO KAZIYICI

1

 

SİLİNDİR

1

 

KAMYON

6

 

ARAZÖZ

1

 

CENAZE ARACI 4+1 YOLCU KAPASİTELİ SOĞUTUCULU 4 TABUTLU

5

 

 

 

 

 

2014 Yılından Bu tarafa alınan araç Sayısı

BELEDİYE ŞİRKETİ ARAÇ SAYISI

84

 

BELEDİYE ARAÇ SAYISI

36

 

FİLOYA KATILAN ARAÇ SAYISI

45

 

TOPLAM

165

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
Onuncu Köy  -  20-06-2022 - 23:39
Bu haberin gazetede yayınlandığı tarih 13 Mayıs 2022 idi. Aradan 1,5 ay geçti. Alınan otobüslerin vatandaşın hizmetine sunulduğunu göremedik. Garaja çekildi orada mı bekletiliyor. Ne bekleniyor ? Alınan otobüslerin bir an önce hizmete sunulmasını istiyoruz.
kırıkkaleli  -  16-05-2022 - 22:14
İnşallah belediye otobüsleri düzenli olarak çalışır da Kırıkkale bir ayıptan kurtulur. Çünkü belediye otobüsü olmayan tek il Kırıkkale . Bu ayıba yıllardır belediye başkanlığı yapan belediye başkanları son veremedi veya vermedi. İnşallah mevcut başkan bu ayıba son verir. Söyleceğim bir konuda Sevgi Yolu ve çevresinde yapılmaya başlanan parke taş düzenlemesi. Atatürk Orta Oklunun yıkılacağı söyleniyor. Eğer bu yıkılma işlemi olacak ve yerine yeni inşaat yapılacaksa o zaman yeni yapılacak parke yol bir günde harap olur. Bu milli servettir. Bu para bu milletin parası. Yazık olur. İl yöneticileri Valilik yönetiminde Belediye Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortak hareket ederek konuyu ele almalıdır. Bu parke işi ileri bir tarihe ötelenmelidir. İş makinaları hafriyat çeken kamyonlar parkeleri bir günlük eder. Yazık çok yazık olur.
ismail  -  14-05-2022 - 08:37
Teşekkürler baskan saban işe gidenler için 6.00 6.5 gibi başlarsa çok iyi olur çok madur olan insanlar var
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil ÖCAL
Yener KAZAN
Şadiye ERYILMAZ
Müfit ASLAN
Ahmet ULUSOY
Dede BULUT
Hidayet DOĞAN
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  29 Haziran 2022 Çarşamba
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net