24 Mayıs 2022 Salı
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Modalife'tan Kırıkkale'ye 50 milyon dolarlık yeni yatırım
   Bu haber 3884 kez okunmuştur.
16 Ocak 2022 Pazar 12:32:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Türkiye'nin mobilya üreticilerinden Modalife, Kırıkkale'ye kuracağı yeni fabrikayla 3 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamayı amaçlıyor."Modacity" adı altında kurulacak fabrika, yaklaşık 10 yıl içerisinde kumaş, kauçuk, profil ve yay üretimi gibi kendi ham madde ihtiyacını karşılamayı planlıyor.

İSTİHDAM SAĞLAMAYI AMAÇLIYORUZ

Başlangıçtaki 50 milyon dolarlık yatırımın tüm fazların devreye girmesiyle 100 milyon dolara çıkarılması, üretim kapasitesi ve istihdam edilen kişi sayısının da 3 kat artırılması hedefleniyor. Modalife Fabrikalar Müdürü Sedat Değirmenci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önde gelen mobilya markası Modalife olarak üretim kapasitelerini artırmak için yatırımlara devam ettiklerini söyledi.Kırıkkale-Ankara kara yolunda kurulacak yeni üretim tesisinin, 600 bin metrekare kurulum sahasında 250 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını ve 2 ana kampüsten oluşacağını aktaran Değirmenci, şöyle konuştu:"İnşallah yakın bir tarihte burayı Modacity adı altında faaliyete geçirmeyi planlıyoruz. Kurulacak üretim tesisimizin hemen yanında bulunan demir yolu sayesinde yurt içi ve yurt dışı sevkiyat ağımızı, kara yoluyla beraber demir yoluna da taşımayı amaçlıyoruz. Bu sayede uluslararası kalite standartlarındaki ürünlerimizi karbon salımını azaltarak tüm dünyaya güvenle taşımayı hedefliyoruz. Aynı zamanda bölgeye yapılacak tamamlayıcı yan yatırımlarla bölgenin gelişmesi ve ekonomik olarak faaliyetlerin artması için de çalışmalarımız bulunmaktadır. Sıfırdan hayata geçirilecek bu projemizde çift vardiya ile 3 binin üzerinde kişiye istihdam sağlamayı amaçlıyoruz."

MODACİTY, TAM FAALİYETE GEÇTİĞİ ZAMAN YAKLAŞIK 100 MİLYON DOLAR CİVARINDA YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLACAĞIZ

Sedat Değirmenci, son teknolojiyle donatacakları Modacity'de yıllık 1 milyon parça soft, 2,5 milyon parça modüler mobilya üretileceğini belirterek, bunlara ilave 150 bin yatak ve baza üreteceklerini bildirdi.Sektörün öncü firmalarından olarak bu yatırımla birlikte Modacity'i üretim, lojistik ve ihracat merkezi haline getirmeyi hedeflediklerine işaret eden Değirmenci, "1990'lı yıllardan beri faaliyet gösteren firmamız, gelecekte de hayallerini gerçekleştirebilmek için yatırımlarına devam ederek ulaşılabilir mobilyayı herkesin evine götürmeyi amaçlamaktadır. Modacity projemiz, tam faaliyete geçtiği zaman yaklaşık 100 milyon dolar civarında yatırımı burada gerçekleştirmiş olacağız." diye konuştu.

 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener KAZAN
Mesut ARLIER
Şevket ÖZSOY
İlknur TUNEY
Kamil ÖCAL
Sami GÜLER
Hidayet DOĞAN
Şadiye ERYILMAZ
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Mayıs 2022 Salı
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net