07 Mart 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Esnaf ve Sanatkârı Sevindirecek Önerge
   Bu haber 1320 kez okunmuştur.
20 Ocak 2021 Çarşamba 15:36:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; TBMM’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a yazılı soru önergesi vererek, esnaf ve sanatkârın Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) borçları hakkında düzenleme istedi.

SGK Borçlarında Esnafın Tüm Malvarlığına Değil, Borcu Kadar Kısmına Haciz İşlemi Yapılsın

Yazılı önergesi hakkında TBMM’de bir açıklama yapan milletvekili Öztürk; “Esnaf ve sanatkârımız gözbebeğimizdir. Onların çarkının dönmesi, ekonominin itici gücüdür. Korona virüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde esnaf ve sanatkârımıza her türlü kolaylığı, imkânı sağlayabilmeliyiz. Bu kapsamda; eldeki tüm imkânlarla esnaf ve sanatkârımız desteklenmeli, finansmana ulaşımı kolaylaştırılmalıdır. Özellikle önemli bir başka konu da; gerek Kırıkkale, gerekse Türkiye’deki esnaf ve sanatkârların Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödeyemedikleri borçlarına karşılık, kurumun sadece ödenmeyen borcun karşılığına değil, borçlunun tüm malvarlığına haciz işlemi yaptırması, esnaf ve sanatkârlarımızı mağdur etmektedir. Bu mağduriyetin giderilebilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca mevzuatta gerekli düzenlemelerin yapılarak, esnaf ve sanatkârımızın ödeyemediği borcu kadar haciz işlemi yapılması sağlanabilmelidir. Böylelikle esnaf ve sanatkârımızı haciz koyulmayan diğer malını satıp, borcunu ödeyebilme imkânına kavuşmuş olacaktır.” dedi.

Öztürk Kırıkkale’ye Yaşlı Bakım ve Huzurevi İstedi

TBMM’de; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanına verdiği yazılı soru önergesiyle Kırıkkale’ye yeni bir yaşlı bakım ve huzurevi yapılmasını da isteyen milletvekili Öztürk; “Kırıkkale’nin uzun süreden bu yana ihtiyacı olan yaşlı bakım ve huzurevi ihtiyacı, her geçen gün daha da artmaktadır. Halen bakıma muhtaç yaşlılarımız başka illere gönderilmektedir.” diyerek, yazılı soru önergesiyle Kırıkkale merkeze gelemeyen mağdur vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap vermesi için, kuzey ve güney ilçelere cevap verecek yeni sosyal hizmet merkezleri kurulmasını da istedi. 

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Yener Kazan
Nesrin Bulat
Bahattin Akyön
Pınar Taşcı YIKILMAZ
İsmail Dursun Kuzucu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  07 Mart 2021 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net