11 Ağustos 2020 Salı
 
ANA SAYFA FOTO GALERİ KIRIKKALE WEB TV İLÇE-BELDE HABERLERİ
Haber Ara  
 
Düğünler hakkında yeni düzenleme
   Bu haber 1538 kez okunmuştur.
03 Temmuz 2020 Cuma 08:31:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale Valiliği düğünlerin ne şekilde yapılması yönünde bazı kuralları kamuoyu ile paylaştı.Açıklama kapsamında, "Düğün salonlarının 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabileceklerinin duyurulması ile birlikte Köy /Sokak düğünlerine ilişkin olarak da bazı sosyal medya hesaplarında gerçek olmayan paylaşımlarda bulunularak bilgi kirliliği yaşandığı görülmektedir.

HATIRLATILMASI, TAVSİYE EDİLMEKTEDİR

Özellikle eş, dost ve yakın akrabaların bir araya geleceği düğünlerde, hastalık bulaş ihtimalini kaldırmak amacıyla ilimiz genelinde uygulanmak üzere İl Pandemi Koordinasyon Kurulunca tavsiye niteliğinde kararlar alınmasına ihtiyaç duyulmuştur.Bu kapsamda;Düğün salonlarında yapılacak törenlerin en kısa süredekurallara uygun olarak gerçekleşmesi,Köy/Sokak düğünlerinde kurallara uygun olarak düğünlerin gerçekleştirilmesi, düğün süresince özellikle kadınların ev içerisinde program yaptığı, yemek ikramlarının çoğu zaman ev ve kapalı alanlarda yapıldığı da dikkate alındığında düğün kapsamında gerçekleştirilecek aktivitelerin (bayrak merasimi, kına gecesi, gelin alma vb.) daha önce 2-3 güne yayılan programların mümkün olduğunca aynı gün, en kısa süre içerisinde tamamlanması,  düğünün gerçekleştirildiği gün en geç saat 23.00’ da tüm faaliyetlerin bitirilmesi, Düğün davetiyelerinde, düğüne katılacak kişilerin asgari sayıda katılması, sosyal mesafe kurallarına, maske takma zorunluluğu ve hijyen kurallarına riayet edilmesi yönünde hatırlatıcı cümlelere yer verilmesi,Düğünlerde sık sık sosyal mesafe, maske kullanma zorunluluğu ve hijyen kurallarına riayet etme konularının anonsla misafirlere hatırlatılması, tavsiye edilmektedir." ifadelerine yer verildi.

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  YORUMLAR
abidin  -  14-07-2020 - 08:26
Aynı konu ile ilgili olarak dün akşam 13.07.2020 tarihinde Şehir Parkında Kırıkkale Sporun şampiyonluk kutlaması vardı. Yaklaşık 1000 kişi vardı. Tamamı genç. Ya onlu yaşların sonlarında yada yirmili yaşların başlarında. Havai fişek attılar. Çevreyi kirlettiler. Hiç birinde maske yoktu. Korona bu nedenle patlıyor. Bu olaylar niçin engellenmiyor? Niçin müdahale edilmiyor? Sonrada gazeteniz \"Virüs Tırmanışa Geçti\" başlığı atıyor. Sebebi bu kontrolsüzlük.
abidin  -  03-07-2020 - 10:45
Alınan kararlar öneri özelliğinde olmamalı. Kesin uygulanır olmalı. İl Pandemi Koordinasyon Kurulunun bir önceki kararında ilimizdeki bazı caddelerde ( Zafer, Cumhuriyet, Ankara, Atatürk Bulvarı gibi...) maske takma zorunluluğu getirilmişti. Dün akşam bu caddelerdeydim. Maske takma oranı en fazla % 30. Bunlardan da en az yarısı kurallara uygun takmıyor. Alınan kararlar kağıtta kalıyor. Kontrol sıfır. Düğünler bir taraftan havuz deniz bir taraftan iller arası geçiş diğer taraftan pandemi patlayacak. Sonra sokağa çıkacak insan kalmayacak. Ayrıca sokak düğünleri kesin olarak yasaklanmalıdır. Bu düğünler pandeminin zirve yapacağı yerler olacaktır. Dün Denizli Valiliği Sokak düğünlerini yasakladı. Bu konularda Valilik karalı olmalı ve alınan karların uygulanıp uygulanmadığı kontrol edilmelidir. Yoksa alınan kararla havada kalmaktadır.
  
  
   
 
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Erdal Geyikçi
Ahmet Tarlabölen
Şevket ÖZSOY
Ahmet Kankal
Bekir Eroğlu
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  10 Ağustos 2020 Pazartesi
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net