01 Ağustos 2021 Pazar
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Corona Sonrası Hayat
   Bu haber 2760 kez okunmuştur.
31 Mayıs 2020 Pazar 16:37:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Köşe Yazarımız AK Parti Çevre, Şehircilik ve Kültür Başkanı Pınar Taşçı Yıkılmaz, Korana Virüsü sonrası yaşanan hadiselerden aldığımız derslerle ilgili olarak tüm bireyleri daha bilinçli ve daha sorumlu olmaya davet etti.

ÇEVRE GÜNÜ

Çevre den sorumlu bireyler olarak Çevre gününe  dikkat çeken  Yıkılmaz  “ 5 Haziran Çevre Günü”ne kadar  okuyuculardan gelecek “Çevre ve Yaşam “ konulu proje ve fikiler beklediğini ifade etti. 

SORUMSUZ  DAVRANIŞLAR

Yıkılmaz açıklamasında  "4.54 milyar yıl yaşında olan dünya ekosisteminde insanoğlunun sınırsız/doyumsuz /kontrolsüz/sorumsuz davranışları ve çalışmaları sebebiyle  çok hızlı kirlenme yaşanıyor. Kontrolsüz büyüyen şehirler, atıklarını doğaya boşaltan devasa fabrikalar, ağır metallerle kirlenmiş adeta renk değiştirmiş göl ve denizler, sırf daha çok ürün almak adına kontrolsüz yapılan tarım ilaçlamaları, artan nüfus ve onunla doğru orantılı trafiğe çıkan araç sayısı, çarpık kentleşme ve kocaman  çöp yığınları, kanalizasyon sularının arıtılmadan  bırakılması, doğal tarımı yok eden ve adeta insanın mizacını değiştiren GDO, filtresiz termik santraller, radyasyon, gürültü ve hava kirliliği, doğaya atılan  plastik çöpler, plansız sınırsız tüketim, para hırsı, yaban hayatının ihlal edilmesi ve iklim değişiklikleri gibi buraya ekleyeceğimiz bir çok sebepler cihetiyle insanoğlu doğayla biyolojik bağının farkına varmadan onu yok ediyor ve ekosistemini bozuyor."dedi.

DAHA AZ PLASTİK

YIKILMAZ açıklamasının devamında " hal böyle olunca gelecek nesillere sağlıklı bir dünya bırakmak adına her bir bireyin daha seçici ve daha bilinçli olması gerekiyor. Daha az plastik ürün kullanılmalı, doğal ürünler tercih edilmeli ya da daha az otomobilini  kullanma eğiliminde olunmalı, doğadaki ayak izimizi  yarıya indirmek için uğraş verilmeli, DOĞA/İNSAN ilişkisi yeniden gözden geçirmelidir. "Şeklinde belirtti.

 

YAŞANILABİLİR BİR HAYAT

Bizden sonrakilere yaşanılabilir bir hayat bırakmak ümidiyle hep birlikte gayret etmeliyiz diyen ” Yıkılmaz ayrıca “Akparti Genel Merkez’i ; Çevre dostu uygulamalara sahip, Karbon ayakizi ölçümlerini tamamlamış , Sera Gazı Beyanı Doğrulama Belgesini almış, Türkiye’nin  İlk “İklim Dostu Kuruluşu” dur.Ak Parti belediyeciliği kentsel dönüşüm, çevre duyarlılığı, yeşil bir çevre özlemi, doğayla barışık bir çevre, bilinçlendirme çalışmaları anlamında çok başarı çalışmalar yapmıştır. Dikilen ağaçlar, fidanlar, çevreye verilen önemler bugün daha güzel bir Türkiye, daha yeşil bir Türkiye var etmiştir. " diye belitti.

 

ÇEVRE  BİZE BİR EMANETTİR

Bizlerde  çevreye duyarlı bireyler olalım,hepsi bize birer emanet ,emanete sahip çıkmak müslümanlığın şiarındandır “dedi

   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Pınar Taşcı YIKILMAZ
Yener Kazan
MESUT ARLIER
Ahmet Tarlabölen
Erol Serkan Kılıç
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  01 Ağustos 2021 Pazar
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net