24 Eylül 2021 Cuma
 
ANA SAYFA   KIRIKKALE WEB TV  
Haber Ara  
 
Engelleri Aşmak Engellilerle Yaşamak
   Bu haber 4133 kez okunmuştur.
05 Kasım 2014 Çarşamba 16:11:00
Yazı boyutu :13 Punto 15 Punto 17 Punto 19 Punto
Kırıkkale'de özel gereksinime ihtiyaç duyan birey sahiplerine yönelik düzenlenen "Engelleri Aşmak Engellilerle Yaşamak" konulu seminerde konuşan Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Sami Yanık, kendisinin de özel gereksinimli birey babası olduğunu söyleyerek, "Yalnız değilsiniz, hep birlikteyiz, bu bir başlangıç olsun ve el ele bu yolda birlikte yürüyelim" dedi

BEĞENİ TOPLADI

Kırıkkale Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezince kentteki özel gereksinimli bireylerin ailelerine yönelik "Engelleri Aşmak Engellilerle Yaşamak" konulu seminer düzenlendi. İl Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen seminerin öncesinde özel gereksinimli öğrencilerin hazırlayıp sunduğu gösteriler büyük beğeni topladı.

 

EL ELE BİRLİKTE YÜRÜYELİM

Toplantının açılış konuşmasını yapan Mehmet Işıtan, Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Sami Yanık, kendisinin de özel gereksinimli birey sahibi olduğunu belirterek seminere katılan özel gereksinime ihtiyaç duyan birey sahiplerine yalnız olmadıklarını söyledi. Yanık, "Kendimde bir engelli çocuk babasıyım. Artık engelli kelimesini kullanmak istemiyorum. Özel gereksinime ihtiyaç duyan birey babasıyım. İyiki de özel gereksinime ihtiyaç duyan babası olmuşum, onların dünyasını tanımışım, yalnız değilsiniz, hep birlikteyiz, bu bir başlangıç olsun ve el ele bu yolda birlikte yürüyelim" şeklinde konuştu.

 

HER ŞEY AÇILIR

Seminere konuşması olarak katılan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ayhan Aydın ve Yrd. Doç. Dr. Macit A. Melekoğlu özel gereksinimli birey sahiplerini çeşitli konularda bilgilendirdiler. İlk konuşmayı yapan Aydın, özel gereksinimli birey sahiplerine, "beyin sevgi ile gelişir. O'nun sizin için bir armağan olduğunu düşünün. Elbet bazı zorluklar yaşıyorsunuz ama eğitimle her şey açılır" dedi.

 

ÇOK ÖNEMLİ UNSUR

Yrd. Doç. Dr. Macit A. Melekoğlu ise ailelerin özel gereksinimli bireylerin eğitimlerini tamamlamasında en önemli faktörlerden bir tanesi olduğunu söyledi. Melekoğlu, "Özel gereksinimli bireylerin eğitim sürecinde sizler sadece akademik anlamda değil, sosyal beceri kazandırmada ve diğer yaşam becerilerini kazandırmada çok önemli unsurlarsınız" ifadelerini kullandı.


   
  Sayfayı yazdır  
  YORUMUNUZU YAZIN
Isminiz
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
 
  
Açiklama :

Yorum yazarken lütfen küfür, hakaret ve suç unsuru teskil edecek ifadeler kullanmayiniz. Bu tür yorumlar editörlerimiz tarafindan onaylanmamaktadir.

  
  
  
YAZARLAR Tüm Yazarlar
Kamil Öcal
Şevket ÖZSOY
Hakan Öztürk
Yener Kazan
MESUT ARLIER
  
 E-GAZETE E-Gazete Arşiv
  24 Eylül 2021 Cuma
  
  
 ÇOK OKUNANLAR  
  
 
Sitemizden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tüm hakları saklıdır. 2010 - Tasarım ve kodlama :kergisi
Tel : 0318 224 34 34  -  E-mail : bilgi@kalehaber.net